Kaip pratęsti laisvalaikio akumuliatoriaus tarnavimo laiką

Kaip pratęsti laisvalaikio akumuliatoriaus tarnavimo laiką

Įkraukite

Laikykite akumuliatorių visiškai įkrautą, kad išvengtumėte vidinių pažeidimų.

Visos baterijos natūraliai praranda įkrovą, kai nėra įkraunamos. Jei įkrovimo lygis nukrenta per žemai, jų atkurti negalima. Be natūralaus savaiminio išsikrovimo, akumuliatorius turi palaikyti elektrines apkrovas, tokias kaip apsaugos sistemos, kurios taip pat išeikvos energiją.

„Yuasa“ rekomenduoja įkrauti akumuliatorių, kai jis yra sandėliuojamas. Pažangūs įkrovikliai gali saugiai stebėti ir palaikyti akumuliatoriaus įkrautą, nesvarbu kur jis būtų – transporto priemonėje ar išimtas. Naudodami jį ilgesnį laiką, galite išvengti bet kokių pažeidimų, išlaikyti optimalią baterijos įtampą ir leisti apsaugos sistemoms ir ECU atmintims išlikti aktyvioms.

Visada patikrinkite įkroviklio instrukcijas, kad įsitikintumėte, jog jis turi palaikymo režimą ir yra saugus kraunant be priežiūros.

Prižiūrėdami AGM akumuliatorių visada įsitikinkite, kad naudojate įkroviklį, suderinamą su šio tipo technologijomis. To nepadarius, bus padaryta ilgalaikė žala ir priešlaikinis gedimas.

Įkraukite akumuliatorių, kai tik jis pasiekia 50% energijos.

Niekada neleiskite akumuliatoriui išsikrauti, nes tai sąlygoja vidinius pažeidimus ir labai sumažina jo tarnavimo laiką.

Jūsų namelis greičiausiai neįkrauna jūsų akumuliatoriaus.

Dauguma nameliuose ant ratų sumontuotų įkroviklių energiją tieks tik tiek, kad jūsų akumuliatorius neišsikrautų. Pilnai akumuliatoriaus jie neįkrauna.

Prieš išvykdami turite įkrauti akumuliatorių, kaip nurodyta įkroviklio instrukcijose, kad jis neišsikrautų. Paprastai tai truks maždaug 48 valandas.

Saulės elementai

Saulės baterijos yra idealus būdas išlaikyti jūsų bateriją įkrautą. Yra daug skirtingų tipų ir nustatymų, todėl visada turėtumėte perskaityti instrukcijas, kad patikrintumėte tinkamumą, veikimo ir montavimo procedūras.

Įkrovos lygio tikrinimas

Daugelyje šiuolaikinių namelių yra įmontuotas akumuliatoriaus monitorius, tačiau kai kuriuose senesniuose modeliuose tai ne visada gali būti tikslu. „Yuasa“ rekomenduoja patikrinti akumuliatorių rankiniu multimetru.

Prieš patikrindami įsitikinkite, kad visi elektros prietaisai ir sistemos yra išjungti.

Skaitiklio parodymai Apytikslis įkrovos lygis
12.7V ar daugiau 100%
12.5V 75%
12.4V 50%
12.2V 25%
12V ar mažiau Išsikrovęs

Laikykite jį saugiai

Prieš keliaudami įsitikinkite, kad akumuliatorius pritvirtintas vertikaliai ir negali per daug klibėti. Pernelyg didelė vibracija gali sukelti rimtų vidinių akumuliatorių pažeidimų.

Visada naudokite aukštos kokybės spaustukus, kad užtikrintumėte gerą jungtį ir tvirtą tvirtinimą.

Laikykitės švaros

Bent kartą metuose, arba dažniau, jei įmanoma, valykite akumuliatoriaus dėklą, gnybtus ir jungtis. Sutepkite jungtis trupučiu vazelino.

Patikrinkite ventiliacijos vamzdelį

Jei toks yra, reguliariai tikrinkite, ar ventiliacijos dujų išleidimo vamzdelis tinkamai pritvirtintas.

Amžius

Dėl vidinės cheminės reakcijos akumuliatoriai laikui bėgant natūraliai praranda našumą. Kurį laiką eksploatuojama baterija natūraliai dėvėsis. Nusidėvėjimas reikš, kad lyginant su nauja baterija reikės dažniau įkrauti.

Probleminiai rodikliai

Retais atvejais baterijos gali skleisti sieros ar supuvusio kiaušinio kvapą arba gali pernelyg įkaisti. Abu šie ženklai paprastai reiškia, kad baterija yra per daug įkrauta ir gresia negrįžtama žala. Tai taip pat gali reikšti, kad akumuliatorius patyrė ilgalaikių pažeidimų, nes liko išsikrovęs ir nebegali priimti įkrovimo, todėl įkrovimas turi būti nedelsiant nutrauktas.

Tokiais atvejais reikia žinoti, kad galėjo išsiskirti potencialiai sprogios dujos, todėl būkite ypač atsargūs.

Niekada neatjunkite įkroviklio nuo akumuliatorių, kol jis yra prijungtas prie tinklo, nes tai gali sukelti kibirkštį. Prieš atjungdami nuo akumuliatoriaus, visada išjunkite įkrovimo kištuką ir palikite akumuliatorių stabilizuotis mažiausiai 5 minutes.

—–

Visas YUASA akumuliatorių laisvalaikiui asortimentas peteiktas ČIA.

Atgal